Akce

Halloween

Vánoční jarmark

UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO

Ukliďme svět, ukliďme Česko

V pátek 21. dubna se při příležitosti Dne Země (22.4.) naše škola zapojila do projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Děti ze čtvrtých až devátých tříd dostaly rukavice a pytle, které jim zajistila městská část Brno- sever, a vydaly se zvelebovat blízké i vzdálenější okolí školy.

Žáci se zapojili s velkým nasazením a nadšením. Podařilo se jim uklidit část Lesné a okolních vesnic (Útěchov, Vranov). Děkujeme a doufáme, že se této užitečné akce zúčastníme i příští rok.

https://www.uklidmecesko.cz/about/zakladniInformace/

 

Pancake Tuesday

Pancake Tuesday neboli Palačinkové úterý se slaví 40 dní před Velikonocemi, den před Popeleční středou, kdy tradičně začínalo období půstu.

Školní parlament ve spolupráci s paní učitelkou Kiprou letos zorganizovaly Pancake Tuesday na Blažkové. V úterý 28.2. proběhla ve školní kuchyňce Soutěž o nejlepší palačinku.

Zúčastnily set  4.- 6. třídy, Připravili v kuchyňce palačinky a odborná porota ve složení Matyáš Nalezen (VIII.B), Dominik Ostrý (VIII.B), Táňa Buchtelová (VIII.A) a Iveta Suková (VIII.A) rozhodla o prvních třech místech. Rozhodování bylo náročné, všichni se pečlivě připravili a přichystali výborné palačinky.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Výsledky

1. místo: N. Bajgarová, N. Strnadová (V.A) - Karamelový dort z cukrárny Kolbaba

2. místo: A. Dočkalová, V. Konečná, T. Šišáková (V.B) - Poukaz na dvě pizzy dle výběru

3. místo: Sourozenci Jörkovi (Eva III.C, Daniel V.A) - Dva poukazy na jogurtové tiramisu a kávu nebo čaj

Všem účastníkům moc děkujeme!

Více o historii Pancake Tuesday si můžete přečíst zde.

Na prvním jarním zasedání 28.3.jsme projednali, co jsme měli, a pak jsme zašli přivítat jaro zmrzlinou :-) Několik fotek zde.

Týden barev

Ukliďme Česko

Účast zástupce na XIX. Zasedání NPDM www.npdm.eu/xix-zasedani/